siwymortis contact

Patryk Cieliński - siwymortis - zielonogórski pasjonat-fotografik. Poszukujesz fotografa, marzy się Tobie sesja zdjęciowa? Chcesz mieć własną stronę WWW szukasz grafika? Napisz do mnie!

Proszę poprawić formularz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

wymagane *

Filtruj według

Kategorie

Tagi

RSS

Bogatynia po wielkiej wodzie – wystawa

“Bogatynia 2010 po wielkiej wodzie”, bo tak brzmi tytuł wystawy Patryka Cielińskiego. Któż z was nie słyszał o dramacie, jakiego doświadczyli mieszkańcy Dolnego Śląska, a w szczególności Bogatyni, w której żywioł spowodował chyba największe spustoszenie. Zapewne znacie to  z  opowieści innych lub z relacji medialnych. Ja widziałem to na własne oczy. Jako żołnierz wraz ze swoją jednostką brałem udział w akcji pomocy mieszkańcom, po tej strasznej tragedii.

Wystawę można oglądać od 1 lutego do 25 marca 2012 roku, w Muzeum Ziemi Lubuskiej mieszczącym się w Zielonej Górze przy Alei Niepodległości 15. Choć materiał był już wcześniej pokazywany na mniejszych wystawach , to co zobaczycie przejdzie wasze najśmielsze oczekiwania.
Kuratorem wystawy będzie Igor Myszkiewicz, wernisaż odbędzie się o godz. 17:00

 

Na zdjęciach udokumentowałem pozostałości po powodzi, które są odzwierciedleniem tamtego strachu, łez i nadziei. Fotografie przedstawiają zaledwie niewielką część zniszczeń powstałych w kilkudziesięciu miejscowościach. Niezliczone ilości rzeczy zostały pochłonięte przez wielką wodę. Zmieniło to życie każdego z nas – bo nigdy nie będzie już tak jak przedtem. Swoimi zdjęciami pragnąłem pokazać nie tylko piętno, które odcisnął żywioł wody na miasteczku, ale również drogę ku jego zmartwychwstaniu.

Współorganizatorem wystawy jest Wydawnictwo Prywatne FTF i Galeria Twórców Galera.

Muzeum Ziemi Lubuskiej
www.mzl.zgora.pl

Galeria Twórców Galera
www.galera-wystawy.blogspot.com

Wydawnictwo Prywatne FTF
www.ftfwp.pl

Zapowiedzi do wystawy na innych stronach:
http://www.swiatobrazu.pl/
http://www.galera-wystawy.blogspot.com/
http://www.e-bogatynia.pl/
http://www.facebook.com/events/309507675752520/