siwymortis contact

Patryk Cieliński - siwymortis - zielonogórski pasjonat-fotografik. Poszukujesz fotografa, marzy się Tobie sesja zdjęciowa? Chcesz mieć własną stronę WWW szukasz grafika? Napisz do mnie!

Proszę poprawić formularz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

wymagane *

Projekt 365 dni

projekt365

GALERIE
Projekt 365 dni: 001-090 091-180 181-270 271-365

Pomysł zaczerpnąłem z jednej z grup w serwisie fotograficznym Flickr o nazwie “project 365(polecam także PokochajFotografie.pl >> 365 dni) Kilkakrotnie miałem okazję widzieć efekty zrealizowanych projektów tego typu zawsze zastanawiając się czy sam podołam takiemu wyzwaniu.

Technicznie będzie to wyglądać w następujący sposób: dzień po dniu będę dodawał do tego posta kolejne zdjęcie – począwszy od stycznia i tak aż do końca grudnia. Możliwe, że pod zdjęciami znajdą się krótkie notki będące przemyśleniami z danego dnia. Każda fotografia będzie oznaczona przyporządkowanym jej numerem w prawym dolnym rogu.

Czego oczekuję po tych wpisach? Jest to bardzo dobre pytanie. Na pewno nie liczę na to, że każdego dnia wychwycę niezły motyw. Nie uda mi się też stworzyć zdjęcia dnia od tak. Zapewne będzie to test na sumienność i wytrwałość we własnych dążeniach.

Przykładowe zdjęcia z projektu:
[Disable Flash Gallery]

Podsumowanie projektu:
Podsumowanie Projektu 365 nie jest łatwe. Nie ukrywam, iż będzie to dość surowa ocena poczynań. Zasady wydawały się dość proste: zrobienie jednego zdjęcia w ciągu dnia i jego publikacja w sieci – pomysł przedni, ale jak się okazało bardzo pracochłonny. Sprawdzenie siebie lub bardziej swojej wytrwałości. Nie oczekiwałem kadrów ani zdjęć z górnej półki. Projektu nie można rozliczać jednostkowo, a jako całość – jako zbiór kadrów.

Do Projektu 365 wykonałem w sumie niemal 500 zdjęć, więc było z czego wybierać. Wpisy o Projekcie zostały obejrzane (na dzień dzisiejszy -31.12-) ponad 6 500 razy. Zaprezentowane wykonane zostały głównie lustrzanką, jednak jest kilka kadrów z telefonu komórkowego.

Samo dodawanie zdjęć na stronę nie raz było utrudnione ze względu na pracę, a czasem i lenistwo – nie ukrywam.

W tym Projekcie pokazałem “kawałek siebie”, rok ze swojego życia. Są chwile radosne i smutne, ciekawe i nudne. Przede wszystkim starałem się unikać monotonności. Jest to swoisty pamiętnik – rozpoczynając Projekt nie myślałem, że przybierze taką formę. Projekt realizowałem w sumie na dwóch poligonach, które trwały łącznie ponad dwa miesiące – wspominam je jako najtrudniejsze momenty w realizacji Projektu, co zresztą widać na kadrach z tamtych okresów. Kiedy patrzę na zdjęcia nie żałuję niczego, tak się stało – tak przeżyłem to co było mi dane. Jak i innym osobom, które przewinęły się przez kadry Projektu 365.

Czy kiedykolwiek bym powtórzył takie przedsięwzięcie? Powiem szczerze i bez ogródek, że nie. Ostatnie miesiące były bardzo trudne i kilka razy myślałem, żeby rzucić to, zostawić i nie wracać. Jednak szkoda było włożonej pracy i tego, że jednak były osoby które czekały na coś nowego.

Czy mogę komuś polecić projekt? Sam nie wiem. Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie wprost. Jeśli masz dość samozaparcia, siły i werwy, a także głowę pełną pomysłów spróbuj – nic nie stracisz, a możesz zyskać. Jednym się udaje wytrzymać do końca, niektórzy kończą po tygodniu, miesiącu itd. Trzeba mieć dużo wytrwałości, troszkę czasu wolnego oraz miłość do tego, co się robi.

Ważne, aby robić to co się kocha – ja kocham fotografie, choć czasami jej nienawidzę.